König a Vakoč se v časovce ve Švýcarsku vešli do první dvacítky

Dva čeští cyklisté se vešli do první dvacítky v sobotní časovce na závodu Kolem Švýcarska. Na 16. příčce skončil Leopold König, o místo za ním dojel Petr Vakoč. Díky druhému místu v osmé etapě se před posledním dnem závodu dostal do čela Kolumbijec Miguel Ángel López.

Kolumbijec Miguel Ángel López navlékl po 8. etapě Kolem Švýcarska žlutý trikot.

Nejlepší čas na 16,8 km dlouhé trati v Davosu zajel Španěl Jon Izagirre, který za sebou nechal o 18 vteřin druhého Lópeze. Další vteřinu pozadu byl Švýcar Fabian Cancellara. Lópezovi druhé místo stačilo k posunu do čela, dosud první Francouz Warren Barguil ztratil na vítěze 57 vteřin a klesl na průběžné čtvrté místo.

Nejlépe z Čechů je na tom v celkovém pořadí na 35. místě Vakoč, Königovi patří 45. příčka. První padesátku jezdců uzavírá Jan Hirt.