Na Tour de France budou hledat motorky v kolech i termokamery

26. června 2016 15:36 - Paříž

Během cyklistické Tour de France se organizátoři více než dříve zaměří na potírání technologického dopingu. K odhalení případných motorků v kole využijí podle francouzského nedělníku Journal du Dimanche také termokamery.

 

Jan Brychta/Czech Cycling Tour

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) už zavedla kontroly pomocí tabletů využívajících magnetickou rezonanci, kterými zjišťuje přítomnost nepovolených součástí před závodem a po něm. Díky termokameře by se nyní mohla kola sledovat i při závodu z doprovodných motocyklů.

Tyto kontroly si podle Journal du Dimanche vyžádali představitelé francouzského státu. "Tenhle problém je horší než doping, ve hře je budoucnost cyklistiky," uvedl francouzský ministr sportu Thierry Braillard.

První dokázaný případ technologického dopingu se objevil na letošním mistrovství světa v cyklokrosu v kole Belgičanky Femke Van Den Driesscheové.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.