Rubriky:

Cyklistika

Na Tour de France budou hledat motorky v kolech i termokamery

26. června 2016 15:36 - Paříž

Během cyklistické Tour de France se organizátoři více než dříve zaměří na potírání technologického dopingu. K odhalení případných motorků v kole využijí podle francouzského nedělníku Journal du Dimanche také termokamery.

 

Jan Brychta/Czech Cycling Tour

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) už zavedla kontroly pomocí tabletů využívajících magnetickou rezonanci, kterými zjišťuje přítomnost nepovolených součástí před závodem a po něm. Díky termokameře by se nyní mohla kola sledovat i při závodu z doprovodných motocyklů.

Tyto kontroly si podle Journal du Dimanche vyžádali představitelé francouzského státu. "Tenhle problém je horší než doping, ve hře je budoucnost cyklistiky," uvedl francouzský ministr sportu Thierry Braillard.

První dokázaný případ technologického dopingu se objevil na letošním mistrovství světa v cyklokrosu v kole Belgičanky Femke Van Den Driesscheové.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.