Quintana se po vítězství v etapě vrátil do čela Vuelty. König drží šesté místo

Lagos de Covadonga

Do čela průběžného pořadí cyklistické Vuelty se vrátil Kolumbijec Nairo Quintana, jenž ovládl desátou etapu s těžkým závěrečným stoupáním na Lagos de Covadonga. Čech Leopold König dojel patnáctý a v celkovém pořadí zůstal před volným dnem na šesté pozici.

Nairo Quintana v cíli desáté etapy Vuelty.

Šestadvacetiletý Quintana zvítězil s náskokem 24 sekund před Nizozemcem Robertem Gesinkem a 25 sekund před vítězem Tour de France Christopherem Froomem. Britský cyklista v začátku stoupání na ostatní favority ztrácel a několik kilometrů před cílem se zdálo, že má nepřekonatelnou krizi, pravidelným tempem se však dokázal vrátit mezi nejlepší.

Vítěz Gira d'Italia z roku 2014 Quintana se díky dominantnímu představení ve stoupání vrátil do červeného trikotu, který na dnešek půjčil Španělovi Davidu de la Cruzovi. Ten klesl z první na sedmou příčku za Königa.

Contador ve stoupání odpadl

Quintana má nyní v čele náskok 57 sekund před svým španělským kolegou z Movisataru Alejandrem Valverdem, který dnes dojel pátý. Froome, lídr Königova týmu Sky, ztrácí na třetí pozici o sekundu víc.

König si jel vlastní tempo a do cíle po 188,7 km dorazil ve skupině s odstupem 1:31 minuty za Quintanou. Na průběžné šesté příčce český vrchař ztrácí 2:57 minuty. O tři sekundy se před něj dostal Španěl Alberto Contador, jenž se dokázal ve stoupání dlouho držet s Quintanou, ale v závěru odpadl a dojel osmý.

Cyklistický závod Vuelta - 10. etapa: Lugones - Lagos de Covadonga (188,7 km).