Chaves vyhrál jako první Kolumbijec Kolem Lombardie, z pětice Čechů dojel jen Vakoč

Esteban Chaves vyhrál jako první Kolumbijec a zároveň jako první neevropský cyklista prestižní jednorázový závod Kolem Lombardie. Ve finiši poslední akce WorldTour, jež má na 240 kilometrech 4400 metrů převýšení, porazil domácího Itala Diega Rosu. Třetí byl Chavesův krajan Rigoberto Urán.

Roman Kreuziger po návratu z Tour de France 2016.

Z pětice českých cyklistů náročnou Lombardii dokončil pouze Petr Vakoč a to na 53. místě se ztrátou více než 18 minut na vítěze. Roman Kreuziger, Leopold König, Zdeněk Štybar i Jan Hirt stejně jako desítky dalších jezdců do cíle nedojeli.

Šestadvacetiletý vrchař Chaves z týmu Orica patřil mezi velké favority, na nedávné Vueltě skončil třetí a na další letošní Grand Tour Giru d'Italia byl druhý. Na cílové rovince v Bergamu Rosu na poslední chvíli připravil o vavřín, čtvrtý byl poslední člen skupinky uprchlíků Francouz Romain Bardet.

Po Lombardii byl oficiálně korunován šampiónem letošní WorldTour úřadující mistr světa Slovák Peter Sagan z končícího týmu Tinkoff, nejlepší stájí je španělský Movistar.

Cyklistický jednorázový závod Kolem Lombardie (závěrečný závod WorldTour) - 240 km: