Rubriky:

Cyklistika

Biker Cink míří na silnici, bude působit ve stáji Bahrajn-Merida

15. října 2016 12:32 - Manáma

Ondřej Cink míří do silniční cyklistiky. Přední český biker, jenž získal bronz na loňském mistrovství světa v cross country, bude od následující sezóny působit v nově vzniklém týmu s licencí WorldTour Bahrajn-Merida. Jeho stájovým kolegou bude například Ital Vincenzo Nibali.

 

facebook Ondřeje Cinka

Pětadvacetiletý Cink se dosud věnoval pouze horským kolům a byl nejúspěšnějším českým bikerem po olympijském vítězi Jaroslavu Kulhavém. Ve sbírce má kromě bronzu z loňského MS medaili stejné hodnoty z letošního ME, je bývalým mistrem světa do 23 let a zúčastnil se dvou olympijských her.

"Vždycky jsem snil o tom, že se jednou stanu členem profesionálního týmu a absolvuju závody typu Tour de France, Giro d'Italia a Vuelta. Nyní mám šanci o účast na těchto legendárních závodech bojovat," uvedl Cink na webu svého nového zaměstnavatele.

Rokycanský rodák dosud jezdil za tým Multivan Merida, jenž se po sezóně rozpadl. Zůstal u stejné značky kola, ale horské kolo vymění za silniční. "Mám pro nový ročník velkou motivaci, ale vím, že se budu muset hodně učit. Přicházím ze světa horských kol, takže mi chybějí zkušenosti. Ale jsem připraven tvrdě makat a vydat ze sebe maximum," řekl čtvrtý muž z letošního MS v cross country v Novém Městě na Moravě.

Cink se v týmu, který zahájí oficiálně činnost příští rok, setká s velkými osobnostmi silniční cyklistiky. Největším jménem je Ital Nibali, jenž má na kontě vítězství na všech třech Grand Tours. Ve stáji budou například také jeho krajané Enrico Gasparotto a Giovanni Visconti, Bělorus Konstantin Sivcov, Španěl Ion Izagirre či Australan Heinrich Haussler.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika