Rubriky:

Cyklistika

Šampióna Vuelty Gonzáleze zatkli za vloupání do obchodu s mobily

27. října 2016 15:14 - Madrid

Bývalý vítěz cyklistické Vuelty Aitor González byl zatčen kvůli pokusu o vloupání do obchodu s mobilními telefony v Alicante. Jednačtyřicetiletý Španěl podle médií rozbil kladivem výlohu obchodu v centru města. Při činu ho viděl policista, který zrovna nebyl ve službě.

 

Ibrahem Alomari, Reuters

González tvrdí, že se na vloupání nepodílel. Výlohu prý rozbil jiný muž, s nímž se seznámil ten večer při pitce. Z místa činu podle něj pak utekl.

Bývalý cyklista, který vyhrál Vueltu v roce 2002 a čtyři roky nato ukončil jeho kariéru dvouletý distanc za doping, se nedostal do konfliktu se zákonem zdaleka poprvé. V roce 2007 byl zadržen kvůli řízení auta, v němž vezl své děti, pod vlivem alkoholu a kokainu. O rok později skončil za mřížemi znovu, protože si najal tři muže na to, aby zbili jeho dlužníka. V roce 2011 ho policie zadržela kvůli bankovnímu podvodu.

González kromě celkového vítězství na Vueltě ovládl také tři etapy, což se mu povedlo rovněž na Giru d'Italia. Jedno etapové vítězství slavil na Tour de France. V roce 2005 vyhrál etapový závod Kolem Švýcarska. Doplatil na spolupráci s lékařem Eufemianem Fuentesem a po aféře známé jako Operacion Puerto dostal dvouletý zákaz startů, který pro něj znamenal konec kariéry.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika