Machačová obsadila na MS dráhařů 16. místo, Bláha je ve finále

13. dubna 2006 12:22 - BORDEAUX

Jarmila Machačová obsadila při své seniorské premiéře na mistrovství světa v dráhové cyklistice 16. místo ve stíhacím závodu na tři kilometry. Devatenáctiletá členka Dukly Praha ve čtvrtek zužitkovala na 250 metrů dlouhém oválu v Bordeaux půlroční pobyt v tréninkovém centru Mezinárodní cyklistické unie (UCI) ve švýcarském Aigle a vytvořila si osobní rekord 3:49,379 minuty.

"Jsem spokojená, osobní maximum na světovém šampionátu je dobrý výsledek," řekla česká naděje, stříbrná medailistka ve scratchi z juniorského MS z roku 2004.

Do večerních bojů o medaile postoupily všechny favoritky. Nejrychlejší byla Sarah Hammerová z USA (3:37,194), v jízdě o zlato proti ní nastoupí Ruska Olga Sljusarevová. O bronz se utkají obhájkyně zlata Katie Mactierová z Austrálie a Švýcarka Karin Thürigová.

Do bojů na MS vstoupil úspěšně Martin Bláha a bezpečně postoupil z kvalifikace do večerního finále bodovacího závodu. Hned ve druhém ze šesti sprintů si český jezdec připsal dva body za třetí místo, to samé zopakoval ve čtvrtém a závěrečném spurtu a do finále postoupil ze sedmého místa. Nejlépe si v jeho rozjížďce vedl Bělorus Kirijenka a Řek Tamuridis, kteří získali na ostatní kolo náskoku.

Na mistrovství startuje rekordní počet osmatřiceti zemí, o medaile bude usilovat 234 mužů a 76 žen.

Výsledky - kvalifikace:
Muži:
Bodovací závod - I. jízda: 1. Kirijenka (Bělorus.) 25 bodů, 2. Tamuridis (Řec.) 23, ...7. Bláha (ČR) 6.
Ženy:
Stíhací závod na 3 km: 1. Hammerová (USA) 3:37,197, 2. Sljusarevová (Rus.) 3:37,409, 3. Mactierová (Austr.) 3:37,520, 4. Thürigová (Švýc.) 3:39,521, ...16. Machačová (ČR) 3:49,379.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: