Hrdlička s Loskotem postoupili do semifinále MS v kolové

Stuttgart

Jiří Hrdlička s Pavlem Loskotem postoupili na mistrovství světa v sálové cyklistice ve Stuttgartu do semifinále turnaje v kolové. Jejich soupeřem bude švýcarská dvojice Roman Schneider s Dominikem Planzerem, kterou čeští reprezentanti v základní části zdolali 4:3. Bez porážky prošli úvodní částí turnaje obhájci posledních tří prvenství Rakušané Patrick Schnetzer s Markusem Bröllem.

Hrdlička s Loskotem vedle Švýcarů porazili ještě Belgii 4:2 a ve zbývajících třech zápasech prohráli s Francií 3:4, s Německem 3:5 a s Rakouskem 1:8. Naposledy získali čeští sáloví cyklisté medaili před dvěma lety na šampionátu v Brně, kde Petr Skoták s Pavlem Šmídem skončili v kolové třetí.

V krasojízdě dvojic open suverénně vybojovali čtvrtý titul mistrů světa bratři André a Benedikt Bugnerovi z Německa. V soutěži žen vyhrála jejich krajanka Lisa Hattemerová. Z českých zástupců zasáhne v neděli do soutěží krasojezdců pouze Jakub Mašek.