Rubriky:

Cyklistika

Hrdličkovi s Loskotem na MS v kolové těsně unikla medaile

4. prosince 2016 16:52 - Stuttgart

Jiří Hrdlička s Pavlem Loskotem obsadili na mistrovství světa sálových cyklistů ve Stuttgartu čtvrté místo v kolové. V souboji o bronz podlehli po dramatické koncovce Německu 5:6. Titul získali počtvrté za sebou Rakušané Patrik Schnetzer s Markusem Bröllem, kteří ve finále zdolali Švýcary Romana Schneidera s Dominikem Planzerem 6:5.

"Za výkon, který odvedli v boji o bronz Hrdlička s Loskotem, by si zasloužili minimálně poloviční bronzovou medaili. Do zápasu vložili svůj veškerý um a sílu, vedli už 4:2. Jenže byl proti nim šestitisícový kotel domácích fanoušků," řekl ČTK předseda komise sálové cyklistiky a dvacetinásobný mistr světa Jindřich Pospíšil, který ocenil Hrdličkovy brankářské kvality i Loskotovu střeleckou pohotovost.

Jediný český zástupce v soutěži krasojezdců Jakub Mašek skončil po jízdě na hranici svého maxima sedmý. Titul mistra světa vybojoval Němec Lukas Kohl.

"Také Mašek zajel výbornou jízdu a potvrdil, že patří mezi světovou špičku. Přitom neměl lehký rok, neboť dokončoval studium na vysoké škole a neměl tolik času na přípravu," dodal Pospíšil.

Čeští reprezentanti v kolové po základní části turnaje prohráli se Švýcarskem 2:6 a porazili Francii 6:1, což je poslalo do souboje o bronzové medaile. V tom Hrdlička s Loskotem vedli ve vyrovnané bitvě v poločase 4:3, ve druhé půli se ale v bouřlivé kulise podařilo domácímu páru výsledek otočit.

V krasojízdě potvrdilo suverénní nadvládu pořádající Německo, které získalo všechny tituly i stříbrné medaile. Soutěž dvojic vyhrály sestry Julia a Nadja Thürmerovy.

Mistrovství světa v sálové cyklistice ve Stuttgartu:
Kolová:
Finále:
Rakousko - Švýcarsko 6:5
o 3. místo:
Německo - ČR 6:5
Konečné pořadí:
1. Rakousko (Schnetzer, Bröll)
2. Švýcarsko (Schneider, Planzer)
3. Německo (G. Mlady, B. Mlady)
4. ČR (Hrdlička, Loskot)
5. Francie (Meyer, Seyfried)
6. Belgie (Damen, Dirikx)
Krasojízda:
Muži:
1. Kohl 199,43
2. Niedermeier (oba Něm.) 192,32
3. Martens (Švýc.) 186,51
...
7. Mašek (ČR) 140,14
Ženy - dvojice:
1. J. Thürmerová, N. Thürmerová 156,51
2. Lena Bringskenová, Lisa Bringskenová (všechny Něm.) 130,17
3. Gamperová, Nägeleová (Švýc.) 115,60
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika