Rubriky:

Cyklistika

Češi vybojovali na horké řecké půdě premiérovou výhru

26. května 2003 10:50 - LAMIA

Ve čtvrtém zápase Světové ligy se čeští volejbalisté dočkali premiérového vítězství. Ve městě Lamia vrátili Řekům páteční těsnou porážku bez ztráty setu a hladká výhra je pro ně o to cennější, že jí dosáhli na půdě soupeře. Výsledek nabudil českou reprezentaci na víkendové první zápasy v domácím prostředí - v sobotu v Ostravě přivítají Francii.

 

Archiv

Český tým dnes podal koncentrovanější výkon než Řekové, jednoznačně je přehrál v obraně a trenérům vyšla taktika - zařazením Jakuba Novotného na post univerzála za Poláka, hrajícího v řecké lize, domácí dokonale zaskočili. Český tým diktoval po celý zápas tempo, hrál jako kolektiv a odměnou mu byla historicky první výhra v prestižní soutěži.

Hosté měli od začátku jasně navrch a při vedení 23:17 se řítili za ziskem první sady. Jenže finiš přinesl nečekané komplikace: při podání Rumeliotise se Čechům podařilo 'ztrátovat' až na pátý pokus. Pak měli hosté přece jen výhodu prvního setbolu, a když tutéž šanci Řekové dvakrát nevyužili, napotřetí po Pláteníkově smeči to vyšlo.

Stotisícová prémie

Po sérii chyb museli čeští reprezentanti dotahovat na začátku druhé sady až tříbodové manko (4:7), jenže po krátkém výpadku nadále v obraně dobře četli hru Řeků. A domácí celek byl ten, který tolik nebojoval a dělal více chyb. Už od podání český tým stále držel soupeře pod tlakem a v závěru přidal dva klíčové body po esech Lébl. Koncovku tentokrát volejbalisté zvládli bez rozpaků a řecký trenér marně míchal se sestavou.

Šestibodový náskok v úvodu třetího setu byl velmi slibný, jenže ve střední pasáži Češi polevili a domácí snížili až na 11:12. Na rozdíl od páteční smolné prohry se český celek oprostil v důležitých fázích od nevynucených chyb a opět o dva míče odskočil. Tento bodový odstup zůstal až do konce a do závěrečného míče se opřel Jakub Novotný. Nováčci v soutěži si tak mohli vychutnat nejen první výhru, ale i prémii sto tisíc korun.

Řecko - Česká republika 0:3
Sety: -27, -22, -23. Rozhodčí: Hosni (Eg.), Menghini (It.). Čas: 86 min. Diváci: 3720.
Řecko
Gkiurdas, Tsakiropulos, Rumeliotis, Kyriazis, Chatziantoniu, Kurnetas, libero Stefanu - Lappas, Karipidis, Bozidis, Ntrakovits, Pantaleon.
ČR
Rak, J. Novotný, Pláteník, Lébl, Zapletal, Kubala, libero Obdržálek - Staněk, Dubš, Polák.

ČTK

Zrušit