Ewan porazil ve spurtu Sagana a vyhrál v Austrálii podruhé

Australský cyklista Caleb Ewan porazil ve spurtu třetí etapy závodu Tour Down Under dvojnásobného mistra světa Petera Sagana ze Slovenska a připsal si druhé etapové vítězství. V čele průběžného pořadí zůstal jeho krajan Richie Porte.

Sestřih 3. etapy cyklistického závodu Tour Down UnderVideo: sntv

Vítěz úterní úvodní etapy Ewan dnes vyhrál po 144 km ve městě Victor Harbor před Saganem suverénně o více než délku kola. Závěrečný spurt ovlivnila hromadná nehoda, do níž se zamotal i druhý muž průběžného pořadí Gorka Izagirre. Protože však k pádu došlo v ochranné tříkilometrové zóně před cílem, zůstal Španěl v průběžném pořadí 20 sekund za Portem.

Čeští cyklisté Petr Vakoč a debutující Ondřej Cink dojeli s mírnou ztrátou, celkově jim s odstupem necelé minuty za Portem patří 24. a 31. pozice.