Rubriky:

Cyklistika

Australan Cooke vyhrál první etapu Závodu míru

13. května 2006 18:21 - SCHREMS

Australský cyklista Baden Cooke ze stáje Unibet.com splnil úlohu jedné z hlavní hvězd 58. ročníku Závodu míru a vyhrál sobotní první etapu, která vedla po rakouských silnicích z Lince do Schremsu.

Vítěz bodovací soutěže na Tour de France z roku 2003 porazil v závěrečném spurtu po 139 kilometrech německé jezdce Sebastiana Siedlera a Danila Honda, který by měl být jeho největším soupeřem v boji o etapové vavříny při hromadným dojezdech. Z českých jezdců skončil nejlépe Milan Kadlec z Dukly Praha, který byl klasifikován na 21. místě.

Závod míru, který se koná po roční pauze zaviněné finančními problémy bývalých pořadatelů, se v neděli přesune na české území. Cooke absolvuje jako první v tomto ročníku ve žlutém trikotu etapu do Českých Budějovic, která měří 177 km.

Od začátku úvodní etapy jel peloton pohromadě. K jedinému vážnějšímu úniku došlo po první prémii na 38. kilometru, když ujel Novozélanďan Fraser MacMaster. Postupně si vypracoval náskok až dvě a půl minuty, ale před závěrečnými okruhy ve Schremsu již jel opět celý peloton společně a rozhodovalo se v hromadném spurtu.

Výsledky - 1. etapa (139 km):
1. Cooke (Austr.) 3:29:02 hod., 2. Siedler, 3. Hondo (oba Něm.), 4. Aug (Est.), 5. Bonomi, 6. Cadamuro (oba It.), ...21. Kadlec, 26. Lazar, 35. Bláha (všichni Dukla Praha), 55. Mlynář (Sparta Praha), 61. Tesař (Wiesenhof Akud), 66. Mareš (Naturino Sapore Di Mare), 67. Andrle (PSK Whirlpool) všichni stejný čas.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika