Rubriky:

Cyklistika

Němec Hondo vyhrál další etapu na Závodu míru

15. května 2006 18:26 - KARLOVY VARY

Německý cyklista Danilo Hondo ze stáje Lamonta si upevnil vedení v průběžné klasifikaci 58. ročníku Závodu míru. Po 167 kilometrech třetí etapy z Berouna do Karlových Varů vybojoval v letošním ročníku druhé, celkově již desáté etapové prvenství, když ve spurtu zdolal krajana Sebastina Siedlera z týmu Milram. Stupně vítězů doplnil Ital Gabriele Balducci z Acqua e Sapone.

Z českých jezdců se do první desítky dostal devátý Martin Mareš (Naturino Sapore Di Mare) a stejné pořadí mu patří i v průběžném hodnocení. Jedenáctý dojel Milan Kadlec z Dukly Praha a po třech etapách je třináctý.

Etapa však měla jiné hrdiny. Hned na druhém kilometru nastoupil Jan Faltýnek z PSK Whirlpool a vzápětí jeho snahu podpořil Lubor Tesař jezdící za německý celek Wiesenhof Akud. Peloton zůstal v klidu a náskok české dvojice utěšeně rostl. Na 20. kilometru již činil dvě minuty, na čtyřicátém čtyři. Rychlostní prémii v Rokycanech vyhrál Tesař před Faltýnkem a pomyslné stupně vítězů zkompletoval z hlavního pole Zdeněk Mlynář ze Sparty Praha.

Po šestnácti kilometrech si vedoucí dvojice ve Starém Plzenci místa vyměnila, ale již je stíhalo duo jezdců z italského celku Ceramica Flaminia Polák Tomasz Myrczynski a Ukrajinec Maxim Ruděnko. Na hranici sta kilometrů se oba páry spojily a jejich náskok před hlavním polem byl v té chvíli 6:20 minuty. Kvarteto však nenašlo společnou řeč, nikdo nechtěl udávat tempo, a tak se náskok začal rychle ztenčovat.

Tesař myslel na etapový vavřín

Na 135. kilometru byl vepředu již osamocený Ruděnko, ale i on se za dalších deset kilometrů zařadil do hlavního pole a bylo jasné, že se opět bude rozhodovat v hromadném spurtu. V nich letos kraluje Hondo.

"Hned po startu jsem to zkusil a když se přidal Tesař, tak jsme tempo zrychlili. Zpočátku jsem vůbec nevěřil, že bychom mohli náskok udržet až do cíle, protože jsou tu tři dobré týmy, které to sjíždějí pro své spurtéry. Čím víc jsme se však blížili do Varů, tak jsem začínal doufat," řekl novinářům Faltýnek. "Nějak jsme se ale nedohodli na spolupráci a to byl konec," dodal.

V jednu chvíli prý na svůj čtvrtý etapový vavřín myslel Tesař. "Vypadalo to dobře, ale v úniku jsme byli moc dlouho a navíc foukal protivítr," řekl s tím, že šance vyhrát etapu ještě určitě přijde.

"Rozjíždím se a zpočátku byl můj únik hlavně pro diváky v okolí Plzně, kde jsem s cyklistickou začínal a kamarádům jsem se chtěl ukázat a udělat jim radost. Podél trati byla opět skvělá divácká kulisa," dodal Tesař, který po této sezóně ukončí kariéru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika