Bělorus Sivcov se ujal vedení v Závodu míru

17. května 2006 19:06 - ALTENBERG

Běloruský cyklista Konstantin Sivcov z italské stáje Acqua e Sapone je po vítězství v páté etapě novým držitelem žlutého trikotu pro vedoucího jezdce Závodu míru. V souboji o etapový vavřín ve středu Sivcov zdolal po 140 kilometrech z Bíliny do německého Altenbergu italského závodníka Giampaola Cheulu o tři sekundy.

V průběžném pořadí jsou na tom oba cyklisté shodně a o majiteli žlutého dresu rozhodlo umístění v poslední etapě.

Z českých jezdců zvládl druhou horskou etapu nejlépe Stanislav Kozubek z PSK Whirlpool, který dorazil do cíle jako třináctý s půlminutovou ztrátou. V průběžném pořadí je na tom nejlépe Martin Mareš z Naturino Sapore di Mare. Ten však klesl ze čtvrtého na desáté místo a navíc přišel i o bílý trikot pro nejlepšího jezdce do 25 let.

Jezdci ve středu museli hned v úvodu zdolat nejtěžší stoupání, ale rozhodnutí v něm ještě nepadlo. Ujela sice šestice jezdců s Němcem Hondem a Polákem Niemcem, ale ve skupince nebyl nikdo z první dvacítky průběžného pořadí. Proto je peloton nechal sbírat úspěchy na prémiích a třicet kilometrů před cílem je pohltil.

V té době už ostré tempo diktovali opět hlavně cyklisté z Itálie, i když závodníci stáje Naturino Sapore di Mare, kteří zářili v etapě do Teplic, ve středu spíše vyklidili pole. Dosud vedoucí Christian Gasperoni v posledním kopci ztratil osmnáct sekund, dojel šestý a klesl na třetí místo.

Jezdci dojížděli do cíle po jednom

V závěrečném stoupání do Altenbergu se také rozhodlo o vítězi a jezdci dojížděli do cíle prakticky po jednom. Sivcov, který je mistrem světa kategorie jezdců do 23 let z roku 2004, vybojoval první vítězství mezi profesionály. Třetí skončil Ital Pasquale Muto s osmisekundovým mankem.

Nejlepší z Čechů Kozubek v cíli konstatoval, že krátká etapa byla nesmírně těžká. Ještě kilometr před cílem se pohyboval na pátém místě. "Ale závěr byl o výkonnosti a tam mě ještě dost jezdců předjelo," řekl novinářům Kozubek.

"Kdyby mi někdo řekl před startem, že dojedu třináctý, tak bych tomu asi nevěřil, protože je tu plno skvělých jezdců," dodal Kozubek na důkaz spokojenosti s umístěním. Přece jen ale litoval, že neudržel slibnou pozici.

"Když jsem měl tak velmi výhodnou výchozí pozici, mohlo to dopadnout i lépe," řekl. V průběžném pořadí se posunul z 30. na 21. místo a z českých cyklistů jsou před ním jen Mareš a třináctý Petr Benčík.

Výsledky - 5. etapa Bílina - Altenberg (140 km):
1. Sivcov (Běl.) 3:329:51, 2. Cheula -3, 3. Muto (oba It.) -8, 4. Gabriel (Fr.) -11, 5. Quesada (Šp.), 6. Gasperoni, 7. Tonti všichni -18, 8. Serpellini (všichni It.), 9. Glasner (Něm.), 10. Totschnig (Rak.) všichni -26, ...13. Kozubek, 16. Benčík (oba PSK Whirlpool) oba -30, 21. Bárta (Elk-Haus) -37, 30. Andrle (PSK Whirlpool) -45, 39. Mareš (Naturino Sapore di Mare) -1:23, 41. Bucháček (PSK Whirlpool) -1:47, 49. Kadlec (Dukla Praha) -3:35.
Pořadí po páté etapě:
1. Sivcov 19:14:58, 2. Cheula stejný čas, 3. Gasperoni -6, 4. Tonti -8, 5. Quesada, 6. Serpellini oba -12, 7. Guinti -20, 8. Spadi (oba It.) -33, 9. Cardeňas (Kol.) -1:00, 10. Mareš -1:16, ...13. Benčík -2:59, 21. Kozubek -4:06, 24. Bárta -4:15, 25. Andrle -4:23, 36. Kadlec -7:04.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: