Rubriky:

Cyklistika

Dobrá zpráva! Kreuziger se po pádu cítí líp a na Tirrenu chce být v desítce

7. března 2017 19:44 - Lido di Camaiore

Po toskánské klasice Strade Bianche čeká cyklisty Zdeňka Štybara a Romana Kreuzigera od středy v Itálii etapový závod Tirreno-Adriatico. Štybar v něm loni vyhrál druhou etapu a pak jel do předposledního dne v dresu vedoucího jezdce. Kreuziger skončil na Tirrenu v letech 2012 a 2014 celkově třetí.

 

facebook Romana Kreuzigera

"Dvakrát jsem tady byl na pódiu. Teď tady budu za Oricu s Adamem Yatesem. Cílem je, aby se nám oběma povedlo být v první desítce," uvedl na facebooku Roman, který v sobotu Strade Bianche po pádu nedokončil, ale na další závod je připraven.

"Loket se poměrně rychle hojí. I rány z boku jsou lepší, už se mi spí mnohem líp. Z nejhoršího jsem venku," řekl Kreuziger.

Závod začne časovkou družstev a po týdnu vyvrcholí časovkou jednotlivců. "Pro mě bude Tirreno důležitým závodem zejména s ohledem na budoucí týdny. Máme tu myslím šanci jak v týmové časovce, tak ve sprinterských etapách, kde pojedeme na Fernanda Gaviriu a do celkového pořadí by mohl zasáhnout Bob Jungels," uvedl Štybar, který nakonec před rokem obsadil sedmé místo. Na Strade Bianche, kde předloni vyhrál a loni skončil druhý, dojel tentokrát čtvrtý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika