Rubriky:

Cyklistika

Mistr světa Sagan vyhrál třetí etapu Tirrena

10. března 2017 17:52 - Montalto di Castro

Dvojnásobný mistr světa Peter Sagan vyhrál třetí etapu cyklistického závodu Tirreno-Adriatico. Slovenská hvězda pelotonu nenašla přemožitele v závěrečném spurtu do mírného kopce po 204 km v Montalto di Castro.

Video již není dostupné

sntv

Sedmadvacetiletý Sagan v závěru trpělivě vyčkával za zadním kolem Itala Elii Vivianiho a domácího závodníka v pravý okamžik předstihl. Člen týmu Bora si připsal druhé vítězství v sezoně poté, co před dvěma týdny vyhrál klasiku Kuurne-Brusel-Kuurne.

Novým lídrem závodu je Australan Rohan Dennis, jenž převzal modrý dres od belgického kolegy ze stáje BMC Grega Van Avermaeta. Olympijského vítěze zdržel hromadný pád v závěru, a i když neztratil žádný čas, do průběžného vedení se posunul Dennis díky lepšímu výsledku v etapě.

Celkovou klasifikací by měla zatřást sobotní vrchařská etapa s cílem na kopci, v níž by mohl do průběžného pořadí promluvit i český cyklista Roman Kreuziger. "Bude to těžký den. Nechci ale říkat nic nahlas, protože po tom pádu se mi jede jeden den dobře a jeden ne, takže uvidíme," uvedl Kreuziger, jenž se stále potýká s následky pádu, kvůli němuž nedokončil v sobotu klasiku Strade Bianche.

Cyklistický závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 3. etapa (204 km):
1. Sagan (SR/Bora) 4:51:59
2. Viviani (It./Sky)
3. Roelandts (Belg./Lotto)
4. Modolo (It./SAE Team Emirates)
5. Mezgec (Slovin./Orica)
6. Zabel (Něm./Kaťuša)
...
38. Kreuziger (ČR/Orica) všichni stejný čas
111. Štybar (ČR/Quick-Step) -2:20
Průběžné pořadí:
1. Dennis (Austr./BMC) 11:07:13
2. Van Avermaet (Belg./BMC)
3. Caruso (It./BMC)
4. Van Garderen (USA/BMC) všichni stejný čas
5. Terpstra (Niz./Quick-Step)
6. Jungels (Luc./Quick-Step) oba -16
...
38. Kreuziger -1:37
72. Štybar -5:30
ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.