Šestou etapu Gira vyhrál Švýcar Dillier, stále vede Jungels

Švýcarský cyklista Silvan Dillier ze stáje BMC ovládl šestou etapu závodu Giro d'Italia. Připsal si premiérové vítězství na Grand Tour a postaral se o první švýcarský triumf na Giru po sedmi letech. V cílové rovince odolal útoku Belgičana Jaspera Stuyvena, který byl už ve druhé etapě třetí. Růžový trikot lídra uhájil Bob Jungels z Lucemburska o šest vteřin před Britem Geraintem Thomasem.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Šestá etapa GiraVideo: sntv

"Nemohu doufat, že se nahoře udržím po každé etapě, ale dnes se to pro mě vyvíjelo dobře. Věřil jsem, že se to odtrhne až na konci. Musel jsem jen sledovat své rivaly a povedlo se udržet v čele," uvedl Jungels. "Budu se snažit držet růžový dres do neděle a pak se uvidí," dodal.

Během 217 kilometrů z Kalábrie do lázní Luigiane se v závěru vytvořila tříčlenná skupinka, v níž měl nakonec nejvíce sil Dillier. Rakušan Lukas Pöstlberger se ho vůbec neudržel a dojel třetí se ztrátou 12 vteřin. Stuyven se ještě pokusil za Švýcarem vyvést a v posledních metrech ho předjet, ale Dillier jeho útok odrazil a dosáhl na svůj největší úspěch v etapových závodech.

"Je to pro mě rozhodně největší vítězství kariéry. Přitom pro mě začal závod špatně a hned na startu jsem píchnul. Pak bylo těžké se dostat na špici. A porazit Jaspera Stuyvena je opravdu bláznivé. Stále tomu nemohu uvěřit," řekl Dillier v cíli.

Z českých jezdců byl v šesté etapě nejlepší debutant Jan Hirt z polského týmu CCC, který dojel s minutovou ztrátou jednačtyřicátý. Jeho stájový kolega Michal Schlegel obsadil v etapě 92. příčku se ztrátou 2:39. Celkově patří Hirtovi 38. místo.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 6. etapa (Reggio Calabria - Terme Luigiane, 217 km):