Sagan vyhrál ve spurtu třetí etapu závodu Kolem Kalifornie

17. května 2017 08:58 - Morro Bay

Slovenský cyklista Peter Sagan ovládl ve spurtu třetí etapu závodu Kolem Kalifornie, přestože musel v cílové rovince útočit ze zadních pozic. Dvojnásobný mistr světa se ve stoupání dokázal prosmýknout kolem všech soupeřů a podtrhl úspěšný den stáje Bora, vedení v průběžném pořadí totiž s přehledem uhájil jeho polský týmový kolega Rafal Majka.

 

Joe Johnston, ČTK/AP

"Ani pořádně nevím, co se tam všechno stalo. V poslední zatáčce jsem byl vážně dost vzadu a teprve jsem se začal prodírat do čela. Nastoupil jsem a snažil se to udržet," popsal Sagan poslední metry etapy, v níž nakonec odsunul na další místa na stupních vítězů Ricka Zabela z Německa a Itala Simoneho Consonniho.

Vítěz nedělní kopcovité druhé etapy Majka přijel do cíle bezpečně v hlavním pelotonu s třísekundovou ztrátou na spurtující čelo a v průběžném pořadí dál vede o dvě vteřiny před Georgem Bennettem z Nového Zélandu. Ve stejné skupině byl i český cyklista Zdeněk Štybar z týmu Quick-Step, který pomáhal rozjet závěrečný sprint Marcelu Kittelovi.

Nejdelší etapu letošního ročníku poznamenal ošklivý pád lotyšského cyklisty Tomse Skujinše. Jezdec týmu Cannondale utrpěl otřes mozku a zlomeninu klíční kosti a závod pro něho předčasně skončil.

Cyklistický závod Kolem Kalifornie (WorldTour) - 3. etapa (186,5 km):
1. Sagan (SR/Bora) 4:53:26
2. Zabel (Něm./Kaťuša)
3. Consonni (It./SAE Team Emirates)
4. Kristoff (Nor./Kaťuša)
5. Drücker (Luc./BMC Racing)
6. Janse Van Rensburg (JAR/Dimension Data)
...35. Štybar (ČR/Quick-Step) -3.
Průběžné pořadí:
1. Majka (Pol./Bora) 12:22:43
2. Bennett (N. Zél./LottoNL) -2
3. Boswell (USA/Sky) -14
4. Morton (Austr./Dimension Data) -16
5. Gesink (Niz./LottoNL) -45
6. Bookwalter (USA/BMC Racing) -48
...61. Štybar -17:53
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.