Španěl Fraile slavil na Giru největší výhru kariéry

Bagno di Romagna

Jedenáctou etapu Gira D'Italia vyhrál španělský cyklista Oscar Fraile a připsal si první vítězství na Grand Tour v kariéře. V růžovém trikotu lídra zůstal vítěz úterní časovky Tom Dumoulin z Nizozemska.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Giro d´Italia - 11. etapaVideo: sntv

Šestadvacetiletý Fraile z týmu Dimension Data se v závěru 161 km dlouhé etapy z Florencie do Bagno di Romagna prosadil ve spurtu skupiny uprchlíků. Druhý skončil portugalský mistr světa z roku 2013 Rui Costa, třetí byl Francouz Pierre Rolland.

Fraile byl skutečným hrdinou dnešní etapy, neboť byl ve dvou únicích. Nejprve s krajanem Mikelem Landou a po ataku na posledním ze čtyř stoupání i v další skupině. "O takovém vítězství jsem snil od dětství a jsem rád, že se mi to konečně podařilo. V závěru jsem si hlídal Ruie Costu, protože je rychlý, ale já dnes byl ještě rychlejší," radoval se nejlepší vrchař posledních dvou ročníků Vuelty.

Skupina favoritů na celkové vítězství dojela do cíle pohromadě o minutu a 37 sekund později. Dumoulin si udržel v průběžném pořadí výrazný náskok 2:23 minuty před druhým Kolumbijcem Nairem Quintanou.

Pomohli mu k tomu jeho kolegové z týmu Sunweb, kteří museli likvidovat několik pokusů o nebezpečné úniky. "Čekal jsem, že to dneska bude tvrdý boj, a také že byl. Nezbývá mi než poděkovat týmu, odvedl úžasnou práci," řekl Dumoulin.

V kvalitních výkonech na své první Grand Tour pokračuje český cyklista Jan Hirt. Lídr polského týmu CCC dokončil etapu na 31. místě s odstupem 48 sekund na skupinu hlavních favoritů a v průběžném pořadí se posunul už na 22. pozici.

Na trase čtvrteční dvanácté etapy z Forli do Reggia Emilia jsou na 229 kilometrech pouze dva menší kopce a závěr na rovině, takže by se mohli dostat ke slovu po několika dnech opět spurtéři.

Cyklistický etapový závod Giro d'Italia - 11. etapa (Florencie - Bagno di Romagna, 161 km):