Organizátoři Tour nechtějí, aby závod jela Vinokurovova stáj

27. června 2006 08:07 - PAŘÍŽ

Organizátoři Tour de France, která začne v sobotu, vyzvali k odstoupení ze závodu cyklistikou stáj Astana-Würth zapletenou do dopingového skandálu ve Španělsku. O účast na Tour by tak mohl přijít jeden z favoritů Kazach Alexandr Vinokurov, který je lídrem týmu donedávna známého pod názvem Liberty Seguros. Uvedla to agentura SID.

 

Oakley

Podle španělského listu El País se vyšetřování dopingu týká 58 profesionálních cyklistů, mezi nimiž by mělo být patnáct španělských závodníků bývalé stáje Liberty Seguros. Ta se po odstoupení titulárního sponzora, americké pojišťovací společnosti, ocitla na pokraji krachu, ale zachránila ji skupina sponzorů z Kazachstánu.

"Zaslali jsme týmu Astana-Würth dopis s žádostí, aby na Tour nestartoval. Pokud by to odmítl, předali bychom případ sportovnímu arbitrážnímu soudu, který může tým ze závodu vyloučit," uvedl v pondělí večer mluvčí společnosti ASO, která Tour de France organizuje. Vinokurov skončil ve slavném závodu v roce 2003 celkově třetí a loni pátý.

Kvůli aféře s dopingem ve Španělsku přišla o účast na Tour už jiná tamní stáj druhodivizní Comunidad Valenciana.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: