Cyklista Špilak vyhrál podruhé v kariéře závod Kolem Švýcarska

Schaffhausen

Závod kategorie WorldTour Kolem Švýcarska vyhrál podruhé v kariéře Slovinec Simon Špilak. Třicetiletý člen týmu Kaťuša si průběžné vedení pohlídal v dnešní závěrečné časovce a na jedné z tradičních generálek před Tour de France zopakoval vítězství z roku 2015.

Slovinec Simon Špilak.

Finále závodu o délce 28,6 km ovládla stáj BMC, jejíž jezdci obsadili první tři místa. Zvítězil bývalý světový rekordman v hodinovce Rohan Dennis z Austrálie, který už ve Švýcarsku vyhrál prolog. Druhý byl s odstupem 29 sekund domácí Stefan Küng, třetí skončil se ztrátou 47 sekund Ital Damiano Caruso.

Právě Caruso útočil na Špilakovo průběžné vedení, ale Slovinec si celkový triumf pohlídal dnešním pátým místem. Na svého italského soupeře ztratil pouze čtyři sekundy a po devíti etapách ho porazil o 48 sekund.

Z kvarteta českých cyklistů byl v časovce nejlepší na 23. místě bývalý mistr republiky Jan Bárta. V celkovém pořadí byl devatenáctý Ondřej Cink, jenž by se měl ve své premiérové sezóně na silnici představit buď na Tour, nebo na Vueltě. "Byl to velice náročný závod, jsem hodně spokojený se svou výkonností," uvedl na facebooku bývalý biker, jenž jezdí za tým Bahrajn-Merida.

Cyklistický etapový závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 9. etapa (časovka na 28,6 km):
1. Dennis (Austr./BMC) 36:30