Rubriky:

Cyklistika

Nosková využila neúčasti Sáblíkové a vyjela si titul z časovky

22. června 2017 16:45 - Žiar nad Hronom
(Aktualizováno: 22. června 2017 19:51)

Mistryní republiky v cyklistické časovce se při neúčasti nejlepší silničářky posledních let Martiny Sáblíkové stala ve Žiaru nad Hronom Nikola Nosková. Brzy dvacetiletá závodnice ženského profitýmu BePink Cogeas si dojela pro první titul v elitní kategorii.

 

Facebook

Na společném šampionátu českých a slovenských cyklistů za sebou Nosková na 26,2 kilometru dlouhé trati nechala o více než devět vteřin elitní dráhařku Jarmilu Machačovou. Rychlobruslařskou hvězdu Sáblíkovou vystřídala na trůnu po její nepřetržité nadvládě od roku 2013.

Český bronz si vyjela Tereza Korvasová, která skončila za nejlepší ze Slovenek Jankou Keseg Števkovou a na vítězku ztratila přes minutu a 22 vteřin.

"Jsem moc překvapená, jelo se mi moc dobře na to, jak foukalo a trať převážně mírně klesala. Když jsem se obrátila na druhé obrátce, podívala jsem se na hodinky a říkala si, že už jsou za mnou holky daleko, ale pomýšlela jsem na umístění tak do třetího místa. Jsem tedy hodně ráda, že jsem vyhrála, na časovku jsem si tolik nevěřila," uvedla Nosková pro web Českého svazu cyklistiky.

Prvenstvím rozšířila svou sbírku úspěchů na mistrovství republiky. V roce 2014 si ve Slavkově u Brna dojela pro vítězný double mezi juniorkami, rok nato byla ve stejné kategorii třetí v časovce a v závodě s hromadným startem obhájila zlato. Loni už jela mezi ženami a v silničním závodě finišovala jako pátá.

Nejlepší juniorkou se stala Elizabeth Ungermanová. Časovku dnes ve Žiaru nad Hronom pojedou ještě junioři.

Společné mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice v Žiaru nad Hronom - časovka
Ženy (26,2 km)
1. Nosková (BePink Cogeas) 39:02
2. Machačová (Dukla Praha) -9
3. Keseg Števková (SR) -1:17
4. Korvasová (Dukla Praha) -1:23
5. Hochmann (Dukla Praha) -1:29
6. Valachová (SR) -2:30
Juniorky (20 km)
1. Ungermanová (Kooperativa Jablonec nad Nisou) 31:33
2. Džerengová (Dukla Praha) -35
3. Hájková (SKP Duha Lanškroun) -1:05.
Junioři (26,2 km)
1. Sedláček (CK Příbram) 34:54
2. Holec (TJ Favorit Brno) -1:00
3. Vaníček (Expres CZ-Scott Team Kolín) -2:00
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika