Spurtér Hushovd vyhrál nečekaně prolog Tour de France

ŠTRASBURK

Norský cyklista Thor Hushovd vstoupil nejlépe do Tour de France, která v sobotu začala ve stínu dopingového skandálu, jenž připravil peloton závodu o hlavní hvězdy. Člen stáje Crédit Agricol, jenž obvykle slaví úspěchy v hromadných spurtech, překvapivě vyhrál sedmikilometrový prolog v ulicích Štrasburku a v nedělní úvodní etapě oblékne žlutý trikot.

Druhé místo dnes obsadil nejlepší ze silných časovkářů George Hincapie. Kolega českého jezdce Pavla Padrnose z týmu Discovery Channel zaostal za Hushovdem o 73 setin sekundy. Třetí skončil další Američan David Zabriskie se ztrátou čtyř sekund.

Jediný český účastník 93. ročníku Padrnos zahájil svůj osmý start ve slavném závodu 93. místem, když byl o 34 sekund pomalejší než Hushovd.

V neděli cyklisté absolvují první etapu kolem Štrasburku dlouhou 184,5 km.