Rubriky:

Cyklistika

Brutální start Tour! Hvězdy počítají zlomeniny - krček, kotník i obratel

2. července 2017 11:12 - Düsseldorf
(Aktualizováno: 2. července 2017 11:24)

Start jako z hororu. Na začátek slavné Tour de France právě tohle přirovnání sedí. Při pádu v zahajovací časovce Tour si Alejandro Valverde zlomil nejen čéšku, ale i kotník a sezóna pro něj skončila. Další španělský cyklista a lídr týmu Bahrajn Merida Ion Izagirre má zlomený bederní obratel a rovněž se podrobil operaci.

Video již není dostupné

sntv

Sedmatřicetiletý Valverde měl na jaře skvělou formu, posbíral šest vítězství včetně celkových triumfů na etapových závodech Kolem Katalánska i Baskicka a na Tour měl být hlavním pomocníkem kolumbijského spolufavorita Naira Quintany. Na mokrém asfaltu v Düsseldorfu však nezvládl zatáčku a skončil v kovové bariéře.

"Operace proběhla dobře," napsal Valverde na twitteru. Lékaři mu museli ošetřit i hlubokou ránu v holeni. "Svalová tkáň nebyla zasažena," dodali v prohlášení zástupci Movistaru. Valverde se v sobotu postavil na start Tour už podesáté, potřetí nedokončil. Před dvěma lety obsadil celkové třetí místo.

V düsseldorfské nemocnici skončil v sobotu také Izagirre, kapitán stáje z Bahrajnu, za kterou jezdí i Ondřej Cink. Při nárazu do bariéry mu praskl obratel. Nově vzniklý tým nyní zřejmě vsadí buď na Itala Sonnyho Colbrelliho, jenž obsadil v časovce 23. místo, nebo na Slovince Janeže Brajkoviče.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika