Rubriky:

Cyklistika

Tým Bora přišel po Saganovi i o Majku. Skoro nemůžu dýchat, hlásil potlučený Polák

10. července 2017 18:08 - Paříž

Po hvězdném Peteru Saganovi přišel cyklistický tým Bora-Hansgrohe na Tour de France i o lídra Rafala Majku. Polský vrchař odstoupil ze 104. ročníku závodu během volného dne kvůli zraněním z nedělní královské etapy.

 

Benoit Tessier, Reuters

Majka vyvázl z těžkého pádu ve sjezdu bez zlomenin, ale s bolestivými zhmožděninami a odřeninami. Devátou etapu sice v bolestech s více než půlhodinovou ztrátou na vítěze dokončil, dnes se ale rozhodl odstoupit a uzdravit před zbytkem sezóny.

"Bolí mě úplně všechno, kvůli bolestem skoro nemůžu dýchat," uvedl na týmovém webu Majka. Spolu s dvojnásobným vítězem vrchařské soutěže na Tour skončil při sjezdu z Col de la Biche na zemi i Brit Geraint Thomas, jenž se zlomenou klíční kostí ani nemohl dokončit etapu.

"Stále si nedovedu vysvětlit, proč jsem upadl. Nebrzdil jsem, ale prostě mi uklouzlo přední kolo. Také náš mechanik málem upadl, když dorazil s náhradním kolem. Na silnici musel být olej nebo něco podobného," uvedl Majka.

Bronzový olympijský medailista z Ria de Janeiro je třetím adeptem na dobré celkové umístění, jemuž se stala osudnou náročná nedělní etapa. Kromě něj a pomocníka Chrise Froomea Thomase skončil na Tour i Australan Richie Porte, který si při pádu v závěrečném sjezdu zlomil klíční kost a pánev.

Hlavní hvězda týmu Bora, dvojnásobný mistr světa Peter Sagan, byl vyloučen z Tour po čtvrté etapě kvůli sražení Marka Cavendishe do bariéry ve spurtu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika