Kozlíková je po druhé etapě Tour de Feminin třetí

JIŘÍKOV

Česká cyklistka Lada Kozlíková si po druhé etapě závodu Tour de Feminin o jedno místo pohoršila a je celkově třetí. Páteční úsek z Krásné Lípy do Jiříkova o délce 113 kilometrů vyhrála Němka Birgit Hollmannová, jež byla nejrychlejší z kvarteta v úniku.

Kozlíková dojela společně s dalšími elitními českými cyklistkami v hlavním poli a ztratila na osmém místě 1:45 minuty. Celkově vede vítězka úvodní etapy Theresa Senffová, Kozlíková má odstup 25 sekund.

Tradiční závod, který se jede od roku 1988 a jehož sobotní etapa nejprve na časovku zavítá do Polska a odpolední druhá část do Německa, vyvrcholí v neděli dojezdem znovu do Krásné Lípy.

Výsledky - 2. etapa (113 km):
1. Hollmannová (Něm.) 3:24:01, 2. Treierová (Est.), 3. Jasiňská (Pol.), 4. Schoberová (Rak.) všechny stejný čas, 5. Lindbergová (Švéd.), 6. Seidelová (Něm.), ...8. Kozlíková, 9. Havlíková, 11. Huříková, 15. Hubená (všechny ČR) všechny -1:45.
Průběžné pořadí:
1 Senffová 6:44:12, 2. Lutzová (obě Něm.) -24, 3. Kozlíková -25, 4. Brzežná (Pol.) -50, 5. Düsterová (Něm.) -1:19, 6. Schachlová (Rak.) -1:20, ...14. Huříková, 16. Hubená obě -6:48, 23. Havlíková -7:12.