Rubriky:

Cyklistika

Ullrich prý dopoval při loňské Tour de France

14. července 2006 16:58 - CARCASSONE

Německý cyklista Jan Ullrich musí čelit dalšímu vážnému podezření, že si během kariéry pomáhal dopingovými prostředky. List Süddeutsche Zeitung (SZ) zveřejnil, že kapitán týmu T-Mobile podváděl minimálně již na loňské Tour de France. SZ na základě pátrání úřadů v dopingovém skandálu ve Španělsku tvrdí, že Ullrich dostával prvních šest dnů zakázané látky od doktora Fuentese.

Doktor Eufemian Fuentes je jedna z hlavních postav celé dopingové aféry. V lékařově diáři na červenec 2005 se našly informace, že pro jakéhosi Jana připravoval koktejl z hormonů, inzulínu, kortikoidu a testosteronu.

Pro vedení stáje T-Mobile, která Ullricha těsně před letošní Tour de France suspendovala, jsou prý informace Süddeutsche Zeitung novinkou. "Ale na základě našich zkušeností musíme bohužel vycházet z toho, že se obvinění nemusejí týkat jen letošního roku," řekl agentuře SID mluvčí týmu Christian Frommert.

Ullrich od vypuknutí aféry tvrdil, že s Fuentesem nikdy nebyl v kontaktu, důkazy však mluví proti němu. Vítěz Tour z roku 1997 měl podle dosavadních zjištění u Fuentese připravené krevní konzervy s různými kódovými jmény, jež k němu odkazují. Navíc jeho dlouholetý poradce Rudy Pevenage děkoval telefonicky lékaři v den Ullrichova vítězství v časovce na letošním Giru d'Italia a žádal "o víc". Pevenage byl na základě odposlechů z T-Mobile vyhozen a Ullrichův osud je zatím nejistý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika