Hynkovi unikl další bronz z ME v maratónu o deset sekund

Svit

Bikerovi Kristiánu Hynkovi unikla o deset vteřin medaile z mistrovství Evropy v maratónu. Obhájce bronzu obsadil pod tatranskými štíty ve Svitu i s defektem páté místo. Pro titul si dojel po 134 kilometrech s převýšením 4500 metrů portugalský exmistr světa Tiago Ferreira.

Ilustrační foto: Kristián Hynek

Specialista na dlouhé trati Hynek už má tři evropské medaile. Bronz z loňska i z roku 2013, před pěti lety se stal šampiónem. Těsně za ním šestý dnes dojel šestý Jiří Novák, který rovněž musel řešit defekt.

Ferreiru na stupně vítězů doprovodili po bezmála šesti hodinách v sedle Rakušan Alban Lakata a Němec Karl Platt. Před Hynka se dostal ještě další portugalský cyklista Luís Pinto.

Závod žen na 78 km ovládla Rakušanka Christina Kollmannová, nejlepší z českých reprezentantek Jitka Škarnitzlová obsadila sedmou příčku.