Boom je po vítězství v časovce novým lídrem Kolem Británie

Tendring

Novým lídrem cyklistického závodu Kolem Británie se po páté etapě stal Nizozemec Lars Boom, jenž vyhrál dnešní časovku na 16 kilometrů. Bývalý mistr světa v cyklokrosu porazil o šest sekund svého kolegu z týmu LottoNl-Jumbo Belgičana Victora Campenaertse, úřadujícího evropského šampiona v časovce. V celkovém pořadí před ním vede o osm sekund.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Kolem Británie - 5. etapaVideo: sntv

Jednatřicetiletý Boom si dojel pro první vítězství po více než dvou letech. "Samozřejmě mě to těší, zvlášť když se podívám na všechna ta jména v první desítce," uvedl Boom, který za sebou nechal i čtyřnásobného mistra světa v časovce Němce Tonyho Martina či předloňského světového šampiona Bělorusa Vasila Kirijenku.

V čele průběžné klasifikace Boom vystřídal italského spurtéra Eliu Vivianiho, který dnes na nejlepší podle očekávání nestačil a klesl na 29. příčku.

Propad zaznamenal také Zdeněk Štybar, jenž obsadil v časovce 64. místo se ztrátou 1:47 minuty na svého někdejšího cyklokrosového rivala Booma. Celkově je na 48. pozici s odstupem 1:49 minuty.