Rubriky:

Cyklistika

Americký spurtér Farrar končí s cyklistikou

11. září 2017 10:20 - Montreal

Americký cyklista Tyler Farrar ohlásil v 33 letech konec kariéry, i když měl ještě na příští sezonu smlouvu s týmem Dimension Data. Během patnácti let v profesionálním pelotonu vybojoval 29 vítězství, včetně etapových triumfů na všech třech Grand Tours. Nejvíce se mu dařilo na Vueltě, kde vyhrál tři etapy.

 

Mike Egerton, ČTK/AP

"Bylo to úžasné, nádherné dobrodružství, ale někdy je čas načít novou kapitolu," uvedl Farrar po nedělní Grand Prix Montrealu, kterou nedokončil.

Během kariéry si vysloužil reputaci jezdce, jehož účast v závěrečných spurtech často znamená hromadný pád. Někdejší slavný italský spurtér Alessandro Petacchi po jedné takové nehodě v roce 2014 v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport uvedl, že za předchozí rok napočítal Farrarovi 18 karambolů a že to musí mít nějaký důvod. Američan se hájil tím, že za pády stojí vývoj v cyklistice, protože do spurtů se začalo zapojovat více týmů než dříve.

Americká cyklistika přijde o druhého výrazného jezdce. Farrar napodobil krajana Andrewa Talanského, který oznámil konec kariéry v 28 letech před pár dny. Talansky dokázal v roce 2014 vyhrát Critérium du Dauphiné, loni skončil pátý na Vueltě a v roce 2013 byl desátý na Tour de France.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika