Freire vyhrál ve spurtu závod ProTour v Hamburku

HAMBURK

Španělský cyklista Oscar Freire vyhrál v hromadném spurtu vedoucí skupiny nedělní závod Vattenfall-Cyclassics v Hamburku, jenž je zařazen do seriálu ProTour. Trojnásobný mistr světa z týmu Rabobank po 243 kilometrech těsně porazil domácího Erika Zabela, třetí skončil loňský vítěz Filippo Pozzato z Itálie.

"Byl jsem za Zabelem, podařilo se mi předjet v ten správný moment a hodit kolo do pásky. Erik mi říkal, že jsem vyhrál, ale já jsem si nebyl příliš jistý a raději jsem počkal na cílovou fotografii," uvedl Freire, jenž si na nedávné Tour de France připsal v rovinatých etapách dva triumfy.

V čele ProTour zůstal i po dnešku Španěl Alejandro Valverde, jenž musel odstoupit v úvodu Tour po pádu a zlomenině klíční kosti.

Výsledky (243 km):
1. Freire (Šp.) 5:30:02, 2. Zabel (Něm.), 3. Pozzato (It.), 4. Nuyens (Belg.), 5. Ciolek (Něm.), 6. Rast (Švýc.) všichni stejný čas.