Rubriky:

Cyklistika

Bikerka Huříková oslavila stříbro z ME italským vínem

31. července 2006 11:53

Medailová sbírka bikerky Terezy Huříkové se o víkendu rozrostla o další cenný kov. Loňská juniorská mistryně světa v cross country si v italském Alpagu dojela pro stříbro na ME žen do 23 let a potvrdila tak, že patří k největším talentům české cyklistiky. "V téhle kategorii startuju prvním rokem a většina holek je starší," upozorňuje Huříková v rozhovoru pro Právo.

 

mtbs.cz/Jan Němec

Před šampionátem jste byla v medailových prognózách opatrná. Proč?
Měla jsem pocit, že na ni nejsem připravena, v těch vedrech jsem se při trénincích moc dobře necítila. Ale když jsem se ráno před závodem vzbudila a viděla zamračenou oblohu, začala jsem si víc věřit.

Část závodu jste vedla. Měla jste už pocit, že jedete na titul?
Já jsem ani ve snu nepočítala s tím, že bych mohla jet polovinu závodu jako vedoucí závodnice. Věděla jsem, že to bude ještě těžká práce. Švýcarka Kobaová mě předjela ve výjezdu asi půl kola před cílem. Ona je lehoučká a ve stoupáních byla lepší. Já navíc udělala pár drobných chyb a ty nejprudší části trati jsem musela vyběhnout.

Je stříbro víc, než jste čekala?
Určitě, mám z něj ohromnou radost. Na druhou stranu jsem už potřetí na mistrovství Evropy zažila, jak do modrého dresu šampióna oblékají někoho jiného a na jeho počest hrají jinou hymnu... To si člověk říká, co mohl udělat líp, aby na tom nejvyšším stupni stál on. Ale jsem strašně šťastná, že medaili mám. V téhle kategorii startuju prvním rokem a většina dalších holek je starší. Já mám před sebou ve třiadvacítce ještě čtyři roky.

Jak jste medaili oslavila?
Dali jsme si výborné italské víno, ale nic velkého to nebylo. Přece jen jsem po závodě byla hodně unavená.

Co vás čeká v příštích dnech?
Po návratu domů pojedu navštívit babičku a další týden mě čeká soustředění před mistrovstvím světa na Novém Zélandu. Už čtrnáctého srpna odlétáme. Tam to bude ještě daleko těžší, přibudou další soupeřky. Ale budu se rvát.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika