Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger začal sezónu osmým místem v závodu Kolem Valencie, kraloval Valverde

4. února 2018 17:14 - Valencie

Cyklista Roman Kreuziger zahájil sezónu osmým místem v etapovém závodu Kolem Valencie. Jeho vítězem se stal potřetí Španěl Alejandro Valverde, který se po vážném zranění na loňské Tour de France a dlouhé pauze představil v úvodu nového roku ve výborné formě.

 

Kreuziger se na osmou příčku posunul v sobotu a v dnešní sprinterské etapě svou pozici udržel. Pro vítězství si v páté etapě dojel Belgičan Jürgen Roelandts.

"Dneska to bylo s nepříjemným začátkem, protože hodně pršelo. Etapa byla hodně rychlá, odjela velmi silná skupina s Kwiatkowským a Küngem, kterého jsme dojeli opravdu pozdě. Sprinterské týmy měly co dělat," uvedl Kreuziger na facebooku.

Jeho stáj Mitchelton-Scott se snažila zabojovat o úspěch ve spurtu, ale Slovinec Luka Mezgec nakonec do finiše nejlepších nezasáhl. "Bohužel se trochu ztratil v poslední zatáčce, takže z toho nic nebylo," řekl český jezdec. "Nevyhráli jsme tu, ale měli jsme dvě druhá místa, čtvrtého a osmého celkově. Myslím, že ok," zhodnotil závod z pohledu svého týmu.

"Důležité je si teď dobře odpočinout. Dali jsme důležité kilometry do nohou, doufejme, že po té zimě a dešti to přečkáme ve zdraví," uvedl Kreuziger. Další start ho čeká v sobotu v jednorázovém závodu Kolem Murcie.

Valverde ovládl Kolem Valencie stejně jako v letech 2004 a 2007 a je rekordmanem závodu. Sedmatřicetiletý Španěl, který si loni na Tour zlomil čéšku a kotník, vyhrál dvě etapy a v konečném pořadí porazil o 14 sekund krajana Luise Leóna Sáncheze.

Cyklistický závod Kolem Valencie - 5. etapa (135 km)
1. Roelandts (Belg.) 2:58:26
2. Van Poppel (Niz.) stejný čas
3. Venturini (Fr.)
4. Soto (Kol.)
...51. Kreuziger (ČR) -4
58. Turek (ČR) -4
Schlegel (ČR) nedokončil
Konečné pořadí:
1. Valverde (Šp.) 16:14:53
2. L. L. Sánchez (Šp.) -14
3. Fuglsang (Dán.) -26
...8. Kreuziger -57
58. Turek -10:41
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika