Benoot vyhrál Strade Bianche, Štybar dojel v klasice sedmý

Belgický cyklista Tiesj Benoot zaskočil při závodu Strade Bianche všechny favority a vybojoval první vítězství v kariéře. Český jezdec Zdeněk Štybar, který toskánskou klasiku v roce 2015 vyhrál, dojel do cíle v centru Sieny jako sedmý s odstupem minuty a 42 sekund.

Cyklista Zdeněk Štybar.

Třiadvacetiletý Benoot zvládl nejlépe nástrahy náročné, 184 kilometrů dlouhé trasy, z níž vede 64 kilometrů po bílých šotolinových cestách, a zvítězil před Francouzem Romainem Bardetem. Třetí skončil vítězův krajan, cyklokrosový mistr světa Wout Van Aert.

Benoot zaútočil 12 kilometrů před cílem v posledním stoupání na šotolině, která byla letos mimořádně rozměklá po sněžení a dešti z minulých dnů. Utrhl se z tříčlenné skupiny uprchlíků a na náměstí Piazza del Campo vjel s náskokem 39 sekund před Bardetem. Van Aert ztratil dalších dvacet sekund.