Poels si na závodě Paříž-Nice zlomil klíční kost, Kreuziger si polepšil

Vence

Druhý muž průběžného pořadí závodu Paříž-Nice Wout Poels si v páteční šesté etapě zlomil po pádu klíční kost a musel odstoupit. Nizozemský cyklista týmu Sky si také pohmoždil hrudník a má tržné rány na koleni.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih 6. etapy závodu Paříž-NiceVideo: sntv

Třicetiletý Poels, jenž vyhrál středeční časovku, upadl v zatáčce ve sjezdu (na videu v čase 0:43 - 1:00) zhruba sedm kilometrů před cílem ve Vence. "Všichni jsme jeli hodně rychle. On byl přede mnou a nezvládl zatáčku. Je mi ho líto, snad se brzy uzdraví," řekl o nehodě svého rivala lídr závodu Luis León Sánchez, jenž měl před dnešní etapou na Poelse náskok 15 sekund.

Tým Sky s Nizozemcem počítá jako s hlavním domestikem Chrise Froomea na květnovém Giru d'Italia.

Etapu vyhrál domácí Francouz Rudy Molard, favorité včetně Romana Kreuzigera dojeli s odstupem dvou sekund. Španěl Sánchez vede o 22 sekund před Julianem Alaphilippem, Kreuziger se posunul na patnáctou pozici.