Štybar dojel v generálce na Flandry šestý, domácí šampión skončil v příkopu

Waregem

Zdeněk Štybar skončil šestý v závodu Napříč Flandry a ve čtvrté cyklistické klasice World Tour za sebou se umístil v elitní desítce. Vítězství v generálce na nedělní monument Kolem Flander obhájil Štybarův stájový kolega z Quick-Stepu, domácí Belgičan Yves Lampaert.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih závodu Napříč FlandryVideo: sntv

V deštivém a chladném počasí Lampaert zaútočil z pětičlenné vedoucí skupiny 800 metrů před cílem ve Waregemu a po 180 kilometrech slavil úspěšnou obhajobu. Štybar přijel se ztrátou 28 sekund.

Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Štybar si dnes připsal další umístění v Top Ten: osmý byl v nedělní klasice Gent-Wevelgem, o dva dny dříve na E3 Harelbeke skončil devátý a na začátku března na Strade Bianche sedmý.

Smůlu měl domácí Wout van Aert, který se na 112. kilometru srazil s traťovým komisařem (na videu v čase 0:19 - 0:39). Po pádu do příkopu však belgický mistr světa v cyklokrosu znovu nasedl na bicykl a pokračoval v závodu.

V pořadí 102. ročník Kolem Flander, dlouhý 260 kilometrů, se pojede o velikonoční neděli.