Rubriky:

Cyklistika

Giro odstartovalo! Zahajovací časovku vyhrál obhájce prvenství Dumoulin

4. května 2018 16:13 - Jeruzalém

Obhájce celkového prvenství Tom Dumoulin vyhrál zahajovací časovku Gira d'Italia v Jeruzalémě. Nizozemský kapitán týmu Sunweb prolétl trať dlouhou 9,7 kilometru za 12 minut a dvě sekundy, naopak spolufavorizovaný Chris Froome ztratil 37 vteřin. Z trojice českých cyklistů skončil nejvýše na 58. místě Roman Kreuziger s odstupem necelé minuty.

sntv

Úřadující mistr světa v časovce Dumoulin zahájil útok na růžový trikot nejlépe, jak mohl. O dvě sekundy pomaleji zvládli časovku kolem hradeb Starého Města Australan Rohan Dennis a Victor Campenaerts z Belgie. "Je to začátek jako ve snu. Vítězství a navíc náskok na hlavní rivaly," pochvaloval si loňský šampión Gira.

Hvězdný Brit Froome, král posledních ročníků Tour de France, nebyl v ideální pohodě. Při dopolední prohlídce trati totiž spadl a skončil s řadou odřenin. Navíc je v centru pozornosti kvůli neuzavřenému vyšetřování svého dopingového prohřešku při triumfu na loňské Vueltě. Pokud by dokázal Giro vyhrát, stal by se teprve sedmým cyklistou v historii, který ovládne Giro, Tour i Vueltu.

Se ztrátou 1:08 minuty se seřadili na konci první stovky Zdeněk Štybar z Quick-Stepu i Jan Hirt, jenž obhajuje senzační celkové 12. místo z loňska, které mu vyneslo angažmá v Astaně. Celkem bylo dnes na startu 175 jezdců a poprvé se rozjeli vstříc Giru mimo Evropu.

O víkendu ještě bude 101. ročník závodu pokračovat v Izraeli. Druhá etapa povede v délce 167 km z Haify do Tel Avivu, pak se peloton přesune na italské území. Cíl bude za tři týdny v Římě.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 1. etapa (časovka na 9,7 km):
1. Dumoulin (Niz./Sunweb) 12:02
2. Dennis (Austr./BMC) - 2
3. Campenaerts (Belg./Lotto Fix All) -2
4. Goncalves (Portug./Kaťuša) -12
5. Dowsett (Brit./Kaťuša) -16
6. Bilbao (Šp./Astana) -18
7. S. Yates (Brit./Mitchelton-Scott) -20
8. Schachmann (Něm./Quick-Step Floors) -21
9. Martin (Něm./Kaťuša) -27
10. Pozzovivo (It./Bahrajn Merida) -27
...58. Kreuziger (ČR/Mitchelton-Scott) -55
90. Štybar (ČR/Quick-Step Floors) -1:08
92. Hirt (ČR/Astana) oba -1:08
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika