Viviani vyhrál spurt Gira v Tel Avivu, v růžovém je Dennis

Tel Aviv

Italský cyklista Elia Viviani vyhrál v hromadném spurtu druhou etapu Gira d'Italia v Tel Avivu. Finiš mu pomáhal rozjet i jeho český kolega z týmu Quick-Step Floors Zdeněk Štybar, který vedl peloton do posledního kilometru. Novým lídrem závodu je díky bonusovým sekundám z rychlostní prémie Australan Rohan Dennis z BMC.

Ilustrační foto z etapy mezi Haifou a Tel Avivem.

Dennis vysvlékl z růžového trikotu obhájce celkového prvenství Toma Dumoulina. Ten vyhrál páteční časovku v Jeruzalémě o dvě sekundy před Dennisem, po dnešku nizozemský favorit nicméně ztrácí na Dennise jen jednu vteřinu.

První klasická a rovinatá etapa vedla do Tel Avivu z Haify v délce 167 kilometrů a podle očekávání se rozhodovala v hromadném finiši. Viviani splnil roli favorita. "Každý to čekal, ale nikdy to není jednoduché," řekl Viviani po druhém etapovém triumfu na Giru. Prvního dosáhl před třemi lety ještě v dresu Sky.

Štybar projel cílem se ztrátou 25 sekund, naopak v hlavním poli ve stejném čase jako vítěz dojeli Roman Kreuziger i Jan Hirt.

V neděli se cyklisté představí v Izraeli naposledy, čeká je zvlněná etapa z Ber Ševy do Ejlatu dlouhá 229 km. Po volném pondělku bude Giro pokračovat už na Sicílii. Závod skončí 27. května v Římě.