Kreuziger dojel šestý v první etapě Gira na italském území, Štybara zbrzdil pád

Cyklista Roman Kreuziger dojel na Giru d'Italia šestý ve 4. etapě, která po třech dnech v Izraeli zavedla peloton poprvé na italskou půdu. Na Sicílii vyhrál Belgičan Tim Wellens, v růžovém trikotu lídra zůstal Australan Rohan Dennis.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih 4. etapy Giro d´ItaliaVideo: sntv

Wellens měl po 202 kilometrech mezi Catanií a Caltagirone nejvíce sil v hromadném finiši hlavní skupiny. V závěrečném stoupání za sebou člen týmu Lotto Fix All nechal Kanaďana Michaela Woodse a domácího Itala Enrica Battaglina.

Kreuziger, jenž v neděli oslavil 32. narozeniny, dojel se čtyřsekundovým odstupem. Navzdory umístění v elitní desítce českého cyklistu mrzelo, že zhruba pět kilometrů před cílem zůstal vzadu a stíhací jízda ho stála hodně sil.

"Je to trošku zklamání, protože jsme měli být vepředu, což se povedlo klukům, ale mně ne. Takže jsem si to musel hodně dojíždět a stálo mě to hodně úsilí, abych se dostal dopředu. Byla to moje chyba a mrzí mě to, protože kdybych pomohl Simonovi (Yatesovi), tak by třeba vyhrál etapu a nebo bych ji dokonce mohl třeba vyhrát i já," řekl Kreuziger.

Štybar ztratil kontakt kvůli hromadnému pádu

V průběžném pořadí se posunul na 22. místo, jeho britský kolega z týmu Mitchelton-Scott Yates dojel čtvrtý a průběžně se posunul na třetí pozici 17 sekund na Dennise. Australan udržel v celkovém pořadí sekundový náskok před loňským vítězem Tomem Dumoulinem z Nizozemska.

V hlavní skupině chyběl český mistr Zdeněk Štybar, který ztratil kontakt z pelotonem kvůli hromadnému pádu v úzkých ulicích zhruba šest kilometrů před cílem. Do cíle dojel s odstupem dvou minut, třetí český účastník Gira Jan Hirt zaostal za vítězem 1:28 minuty.

S nejlepšími se dnes neudržel ani čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome. Britský cyklista byl v cíli 21 sekund za Wellensem a klesl na konec druhé desítky.

Na Sicílii čekají peloton ještě dvě těžké etapy včetně čtvrtečního výjezdu na sopku Etnu.