Osmou etapu Gira vyhrál Carapaz, v čele zůstává Yates

Montevergine di Mercogliano

Osmou etapu cyklistického Gira d'Italia vyhrál díky úspěšnému nástupu v závěrečných kilometrech Ekvádorec Richard Carapaz. Před hlavním polem dorazil do cíle po 209 kilometrech o sedm sekund dříve. Nadále vede Brit Simon Yates, celkové pořadí se příliš nezměnilo ani na dalších místech. Nejlepší z trojice Čechů dojel čtyřicátý Jan Hirt.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih 8. etapy závodu Giro d´ItaliaVideo: sntv

Carapaz, jenž vede pořadí jezdců do 25 let, nastoupil v závěrečném táhlém stoupání necelé dva kilometry před cílem a slavil první etapové prvenství na Grand Tour. V čele hlavní skupiny dojel Ital Davide Formolo, třetí skončil Francouz Thibaut Pinot, který se díky čtyřsekundové bonifikaci posunul na průběžnou čtvrtou příčku.

"Hodně jsem před Girem makal. Vyhrát poprvé na Grand Tour je hodně silný zážitek," uvedl Carapaz, který je i prvním Ekvádorcem, jenž se jednoho z velkých třítýdenních závodů vůbec účastní. "Měl jsem dobré nohy, takže jsem se rozhodl dva kilometry před cílem zaútočit. Byl to správný okamžik jít do úniku, protože jsem věděl, že spurt vyhrát nemůžu," dodal čtyřiadvacetiletý člen týmu Movistar.

Yates byl pátý a v celkovém pořadí si před druhým Nizozemcem a obhájcem prvenství Tomem Dumoulinem udržel náskok 16 sekund. Třetí je o dalších deset sekund zpět Kolumbijec Esteban Chaves. "Pár bonusových sekund v závěru bych býval bral, ale byl jsem tam trochu zavřený a nemohl jsem se dostat do sprintu. Někdy to tak prostě dopadne," uvedl Yates.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 8. etapa (Praia a Mare - Montevergine di Mercogliano, 209 km):