Yates si po druhém etapovém triumfu upevnil vedení na Giru

Osimo

Britský cyklista Simon Yates vybojoval na Giru d'Italia po útoku v závěru 11. etapy druhý etapový vavřín a upevnil si růžový trikot lídra. V prudkém stoupání do cíle porazil o dvě sekundy obhájce titulu Toma Dumoulina a v průběžném pořadí zvýšil svůj náskok před nizozemským soupeřem na 47 sekund.

Brit Simon Yates

Pět kilometrů před cílem se o útok pokusil i Zdeněk Štybar, s nímž se na kostkách dopředu vydal Tim Wellens, a peloton se roztrhal. Yatesovi pomáhal rozjíždět stíhací jízdu i Roman Kreuziger a zhruba kilometr před cílem byli uprchlíci dostiženi. V závěrečném stoupání s až šestnáctiprocentním sklonem zabral Yates a všechny setřásl.

Kreuziger dorazil do cíle na 22. místě se ztrátou 36 sekund za vítězným stájovým kolegou. Štybar ztratil 2:24 minuty a dojel na 57. příčce.