Rubriky:

Evropské hry 2015

Chyběla jen zlatá medaile, zhodnotil Doktor první Evropské hry

29. června 2015 07:38 - Baku

Čeští sportovci získali na premiérových Evropských hrách v Baku sedm medailí a šéf výpravy Martin Doktor s tím byl vcelku spokojený. Před odletem totiž prohlásil, že cílem je sedm až deset cenných kovů. Mrzela ho pouze skutečnost, že nikdo z reprezentantů nezískal zlato.

 

David Taneček, ČTK

"S výsledky, myslím, spokojení být musíme. Vůbec jsme nevěděli, co od toho očekávat, jaká bude v řadě sportů konkurence a podobně. Mohli jsme získat více medailí, ale někdy se to o kousek nepovedlo. Myslím ale, že můžeme jet domů se vztyčenou hlavou," řekl Doktor novinářům po skončení her. "Škoda jen, že se nepovedla nějaká ta zlatka. To by bylo ještě lepší," pousmál se.

Češi v Ázerbájdžánu získali dvě stříbra a pět bronzů, všechny úspěchy si připsali v olympijských disciplínách, což bral bývalý vynikající rychlostní kanoista jako další plus. Navíc například judista Lukáš Krpálek nebo Doktorův nástupce Martin Fuksa uspěli proti kompletní kontinentální špičce. "Uspěli jsme ale i v soutěžích, které národní federace nepojali jako top," řekl.

Například soutěže v atletice, plávání nebo plážovém volejbalu totiž utrpěly absencí hvězd. Plavci akci v Baku pojali jako juniorské mistrovství Evropy. "To jsou největší škody. Pro sporty, ale i pro Evropské hry. Nebyly to vyloženě top soutěže. Na druhou stranu vám musím říct, že třeba pro plavce muselo být neuvěřitelné, že se v juniorském věku dostanou na akci takového formátu," uvedl Doktor. I s ohledem na úspěch akce ale věří, že za čtyři roky atleti i plavci přehodnotí své rozhodnutí a Evropské hry zařadí do svých kalendářů.

Kde budou příští Evropské hry?

Otázkou ale je, kde se hry Starého kontinentu za čtyři roky uskuteční. Původně je mělo hostit Nizozemsko, které se ale pořadatelství na začátku června nečekaně vzdalo. Nahradit by ho mohla údajně ruská Kazaň, Turecko nebo Minsk.

Baku podle sportovců i Doktora jako pořadatel uspělo. "Musím říct, že Ázerbájdžán se zhostil her naprosto skvěle. Vsadili na jistotu, vzali sem tým z Londýna, kde byly (olympijské) hry perfektně připravené. Za relativně krátkou dobu dokázali uspořádat neuvěřitelné soutěže. Atmosféra byla skvělá a připravili i krásnou olympijskou vesnici, která pro sportovce fungovala jako na hrách," uvedl Doktor.

ČTK

Časová osa: Evropské hry 2015

Filtr článků - Evropské hry 2015