Rubriky:

Ultimate Frisbee

Gymnazisté z Českých Budějovic obhájili prvenství ve Středoškolské lize

7. června 2011 13:21

V pondělí se v Dobřejovicích u Prahy uzavřel letošní ročník Středoškolské ligy v ultimate frisbee. Stejně jako zimní část, tak i venkovní část vyhrálo gymnázium Jírovcova z Českých Budějovic.

 

Petr Kotěšovec

Turnaji předcházela dvě kvalifikační kola, jedno na podzim a jedno v květnu. Na základě výsledků se finálový turnaj rozdělil na dvě skupiny. Horní osmička mohla bojovat o titul vítěze ligy, zatímco spodní skupina už na titul dosáhnout nemohla.

Do spodní skupiny se přihlásilo pět škol a ty sehrály turnaj způsobem každý s každým. Tuto spodní skupinu a celkové deváté místo vyhrálo Česko-anglické gymnázium z Českých Budějovic.

Nejlepších osm škol se rozdělilo na dvě skupiny po čtyřech a hrálo se především o nasazení do čtvrtfinále. Skupinu A vyhráli favorité turnaje, gymnázium Jírovcova, a skupinu B pražské Gymnázium Nad Alejí.

Čtvrtfinálové zápasy žádné překvapení nepřinesly a do semifinále postoupili všichni favorité a nejvýše nasazení. Obě semifinále byla potom poměrně jasnou záležitostí vítězů skupin, kteří zvítězili s velkým bodovým rozdílem. Třetí místo vybojovalo gymnázium z Třeboně, které porazilo Lepařovo gymnázium z Jičína. To si alespoň odneslo cenu Spirit of the Game.

Finálový zápas sliboval vyrovnanou bitvu a očekávání, zda se pražskému gymnáziu podaří zastavit letos dominující gymnázium Jírovcova z ČB. Začátek se pražským gymnazistům povedl, ujali se vedení a drželi si ho po celou první třetinu finále. Pak ale začali dělat chyby, kterých soupeř využil a postupně si vypracoval náskok až čtyř bodů. Náskok si pohodlně udržel až do konce a slaví tak další vítězství.

Letošní ročník zaznamenal poměrně výrazný nárůst zúčastněných škol. Oproti loňským devíti se jich letos zapojilo osmnáct a některé další projevily zájem o účast v příštím ročníku, který začne s novým školním rokem na podzim.

Výsledky:
1.Gymnázium Jírovcova České Budějovice
2. Gymnázium nad Alejí Praha
3. Gymnázium Třeboň
4. Lepařovo gymnázium Jičín
5. Gymnázium B. Němcové Hradec Králové
6. Jiráskovo gymnázium Náchod
7. Gymnázium Žďár nad sázavou
8. OA Chrudim
9. Česko-anglické gymnázium České Budějovice
10. Gymnázium Chrudim
11. Gymnázium Špitálská Praha
12. 1. soukromé jazykové gymnázium Hradec Králové
13. Gymnázium Litoměřice
Spirit of the Game: Lepařovo gymnázium Jičín
 
Petr Kotěšovec

Zrušit


Časová osa: Ultimate Frisbee

Filtr článků - Ultimate Frisbee