Rubriky:

Golf

Wenger: Fergusonův spor s Beckhamem připravil United o peníze

20. června 2003 19:43 - LONDÝN

Manchester United mohl na prodeji David Beckhama vydělat víc než 35 milionů eur, ale jeho pozici před vyjednáváním s Realem Madrid oslavily spory trenéra Alexe Fergusona s největším klenotem jeho týmu. Tvrdí to kouč konkurenčního Arsenalu Arsene Wenger.

 

koláž Novinky

"Myslím, že osobní problémy, které vyústily Beckhamovou touhou odejít, určitě snížily jeho cenu," řekl francouzský trenér televizní stanici Eurosport.

Čeká Old Trafford rozpad mistrovské party?

Wenger se také domnívá, že odchod obdivované modly z Old Traffordu může významně narušit vztahy v mistrovském mužstvu. "Manchester byl tak výborný také proto, že tam byla skupina hráčů dlouho pohromadě.

Tohle je začátek jejího rozpadu," řekl k dosavadnímu spojení Beckhama s Paulem Scholesem, Nickym Buttem, Garym a Philem Nevilleovými, kteří hráli za United od mládežnických let a získali s ním za posledních jedenáct let osm ligových titulů.

Beckham žádá po fanoušcích v Madridu trpělivost

Lehké chvíle však nečekají ani Beckhama, jenž dnes požádal veřejnost, aby mu dala čas se v Madridu usadit. "Po přestupu je zapotřebí trochu času, aby si člověk zvykl na hráče a nový klub. Doufám, že mi ho lidé dopřejí," prohlásil osmadvacetiletý záložník.

Beckham změnil působiště poprvé v kariéře. "Lidé mi říkali, abych zůstal v Manchesteru. Byl jsem tu třináct let, ale přestupem do Realu se mi splnil sen," uvedl během turné v Asii. Prvního července absolvuje ve Španělsku zdravotní testy a druhý den by měl být představen jako nová posila 'Bílého baletu'. "Bude to obrovská pocta," dodal Beckham.

Jeho budoucí spoluhráč Ronaldo mu na dálku doporučil, aby se tvrdou prací snažil rychle si naklonit fanoušky. "Na příznivce Realu jen tak něco dojem neudělá. Vyžadují strašně moc. Doufám, že se Beckham adaptuje rychle," řekl brazilský útočník, který po loňském přestupu z Interu Milán nastřílel za Real v lize už 21 branek.

ČTK

Zrušit