Golfista Lieser vyhrát turnaj Pro Golf Tour v Polsku

Prusice

Golfista Ondřej Lieser se stal třetím českým hráčem, který letos vyhrál turnaj série Pro Golf Tour. Lieser dnes po třech kolech suverénně ovládl Polish Open v Prusicích s 19 ranami pod par. Sedmadvacetiletý hráč navázal na dubnového krále z rakouského Haugschlagu Jana Cafourka a amatéra Vítka Nováka, který uspěl minulý týden ve zkráceném turnaji na Kaskádě u Brna, pořádaném Českou golfovou federací.

Ilustrační snímek.

Na hřišti Gradi Golf Clubu v Prusicích se Lieser rozjel za výhrou skvělým prvním kolem. Zahrál v něm 61 ran (-9), v dalších měl 66 a 64 ran a zvítězil suverénně s náskokem sedmi ran před Francouzem Felixem Morym.

Lieser tak vyhrál na Pro Golf Tour, německém okruhu na úrovni třetí evropské ligy, podruhé v kariéře. Loni se radoval v rakouském Zell am See.

Český úspěch mohl zvýraznit Tadeáš Sedláček. Před finálovým kolem figuroval na děleném druhém místě, ale nakonec klesl na desátou příčku.

Golfový turnaj Polish Open série Pro Golf Tour v Prusicích v Polsku (par 70, dotace 30 000 eur):