Rubriky:

Golf

Výměnu si nedokážu vůbec představit, říká Hašek

9. července 2003 08:49 - PRAHA

Po dlouhé době hovořil v úterý Dominik Hašek s novináři. Po aféře, která se rozvířila po napadení soupeře v in-line hokeji, však byl hlavním tématem opět hokej. Slavný gólman se rozhodl vrátit do NHL, jeho budoucnost v Detroitu však zatím není jistá... ROZHOVOR

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Rok bez brankářské výzbroje mohl výrazně poznamenat vaši výkonnost. Nemáte před vaší třináctou sezónou v NHL strach?

Člověk se vždycky bojí, zda nebude horší. Samozřejmě že mám nyní pochybnosti. Chci ale dokázat, že mám na to, abych se vrátil alespoň do té formy, jako když jsem loni končil. Do NHL jdu kvůli zisku Stanley cupu.

A co v Detroitu, ti nějaké obavy nemají?

Ptali se mě na to. Asi mi věří, když mi prodloužili opci.

Kondici si drží

Jak dlouho jste váhal mezi ano, či ne?

Já osobně jsem byl vnitřně rozhodnutý už v průběhu Stanleyova poháru! Bavili jsme se s vedením Detroitu, jaké má plány na další sezónu. Definitivní rozhodnutí padlo, když jsem se 17. června sešel s trenérem Davem Lewisem a chtěl jsem slyšet, jak by to působilo v organizaci. Nechtěli jsme však, aby to bylo veřejné.

Existuje i šance, byť asi není velká, že budete vyměněn jinam...

Nestrašte, to si vůbec nedokážu představit. Chci na led nastupovat v rudém dresu Detroitu, výměnu si vůbec nepřipouštím.

Gólman Joseph má však ve smlouvě, že nemůže být vyměněn jinam bez svého svolení.

Je pravda, že on si může diktovat. Musí se to vyřešit.

V jaké jste fyzické kondici?

Fyzička je dobrá. Dokonce vážím o čtyři kila méně, než když jsem loni končil. Mám přesně tolik, jako v letech 1997 a 1998, když jsem vyhrál Hartovu trofej. Hraju squash, fotbálek, jezdím na horském kole, posiluju. Udržuji se a přípravu nijak měnit nebudu.

Když není jiskra, je lepší nehrát

Nelitujete s odstupem času toho, že jste tu jednu sezónu vynechal?

Kdepak. Já vážně neměl motivaci. Nebylo by dobré, abych v tom případě chytal. Pro fanoušky, spoluhráče, ani pro mě. Když není jiskra, je lepší nehrát. Teď mám zase chuť do hokeje, soutěžit se spoluhráči na tréninku a vyhrávat.

Jak moc velký vliv měla na vaše rozhodnutí rodina?

Podporují mě, a to je pro mě důležité. A manželka se mě ptala, jestli to opravdu myslím vážně... Zda se mnou odjedou do zámoří, jsme se ještě nerozhodli.

Nebojíte se, že si řada lidí váš návrat může spojovat s vaším incidentem z in-line hokeje?

Někdo si to může vykládat jako útěk. Co si lidé budou myslet, to neovlivním. Já jen mohu opakovat, že mě to mrzí. Mohl bych k tomu říct ještě tisíc dalších věcí, ale můj právník mi poradil, abych se k tomu nevyjadřoval.

A co peníze? Dostanete za rok osm miliónů dolarů, to roli v rozhodování vrátit se nehrálo?

Vždycky jsem tvrdil, že mám to obrovské štěstí, že dělám to, co mě baví a ještě za to dostávám peníze. A ne malé! Při konečném rozhodování to ale roli nehrálo, i když člověk o tom přemýšlí... Ale až ve druhé řadě.

Jak se daří vaší firmě?

Daří se, ale já říkám, že to vždy může být ještě lepší.

Viktor Nosek

Zrušit