Golfistkám na Karlštejně vládla Boothová, Macková byla dvanáctá

Amatérka Patricie Macková obsadila 12. místo na golfovém turnaji na Karlštejně, který byl součástí nejvyššího ženského evropského okruhu Ladies European Tour i nižšího LET Access Series. Osmnáctiletá domácí hráčka po prvním kole vedla, nakonec ztratila pět ran na vítěznou Carly Boothovou ze Skotska.

Vítězka golfového turnaje Tipsport Czech Ladies Open Carly Boothová ze Skotska.

Macková v tříkolovém turnaji Tipsport Czech Ladies Open zahrála -4 a získala cenu pro nejlepší amatérku. Cutem do finále prošly ještě další tři české golfistky - amatérka Tereza Melecká obsadila 31. místo, 43. byla profesionálka Kateřina Vlašínová a 54. skončila další amatérka Jana Melichová.

Sedmadvacetiletá Boothová zahrála devět pod par a zvítězila s náskokem jedné rány před čtveřicí soupeřek. Mezi nimi byla i Finka Sanna Nuutinenová, která před třemi týdny ovládla turnaj na Konopišti a na Karlštejně jen potvrdila, že se jí v Čechách daří. Vítězka získala prémii 19.200 eur (půl milionu korun).

Golfový turnaj žen Tipsport Czech Ladies Open okruhů LET a LET Access na Karlštejně (par 72, dotace 120 tisíc eur):