Rubriky:

Golf

Golfové British Open začal nejlépe García, Woods je osmý

19. července 2007 21:55 - CARNOUSTIE

Nejsledovanější golfista Američan Tiger Woods zahájil osmým místem třetí turnaj sezóny kategorie major British Open, na němž se snaží o třetí triumf za sebou. Na hřišti ve skotském Carnoustie zahrál dvě rány pod par, hvězdou úvodního kola byl Španěl Sergio García.

Ten byl lepší než světová jednička Woods o čtyři údery a dává tak evropským hráčům naději na prvního vítěze ze starého kontinentu na turnaji major po osmi letech. V roce 1999 vyhrál právě British Open domácí golfista Paul Lawrie a García se dnes na 136. ročníku nestaršího z velkých turnajů vydal v jeho stopách.

"Bylo to perfektní kolo, balzám na duši," radoval se sedmadvacetiletý Španěl, který sice vyhrál už 16 mezinárodních turnajů, ale žádný z nejvyšší kategorie. Před Woodsem je mimo jiné i domácí amatér Rory McIlroy ze Severního Irska. Osmnáctiletý mladíček šokoval golfový svět výsledkem 68 a dělí se o třetí příčku. "Dmu se pýchou, že jsem před svým idolem Tigerem," prohlásil.

Golfisté si ve Skotsku rozdělí dotaci 4,2 miliónu liber, která je nejvyšší v historii tohoto turnaje. Vítěz bude bohatší o 750 000 liber.

British Open - pořadí po 1. kole:
1. García (Šp.) 65, 2. McGinley (Ir.) 67, 3. Campbell (N. Zél.), Brier (Rak.), Cabrera (Arg.), McIlroy (Brit.) a Weekley (USA) všichni 68.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.