Ochoaová vyhrála British Open a má první titul "major"

ST. ANDREWS

Světová golfová jednička Lorena Ochoaová v neděli vyhrála ženské British Open a získala svůj první titul kategorie "major". Na legendárním skotském hřišti v St. Andrews, kde se hrál profesionální turnaj žen poprvé v historii, zvítězila pětadvacetiletá Mexičanka s náskokem čtyř ran.

Ochoaové vyšlo fantasticky první kolo, v kterém zahrála 67 ran a pokořila o šest úderů par hřiště v "kolébce golfu". K udržení první pozice jí pak stačilo v dalších dvou dnech normu vyrovnat, dnes ji dokonce o jeden úder překročila.

"Je to neuvěřitelný pocit vyhrát první major právě tady. Nějakou chvíli jsem na to čekala a je to paráda," uvedla Ochoaová, která získala největší podíl z dotace 1,5 miliónu eur.

Závěr turnaje nevyšel její předchůdkyni na světovém trůnu Annice Sörenstamové. Švédská vítězka British Open z roku 2003 a držitelka deseti titulů major se před posledním kole dělila o třetí místo, ale nakonec obsadila šestnáctou pozici.