Woods po skvělém závěru vyhrál i v Dubaji

DUBAJ

Nejlepší golfista světa Tiger Woods vyhrál i druhý turnaj, v kterém letos startoval. Na podniku evropského okruhu v Dubaji v neděli zvítězil s náskokem jedné rány před německým talentem Martinem Kaymerem, přestože oba do závěrečného dne vstupovali se ztrátou čtyř úderů na Jihoafričana Ernieho Else.

Pátý hráč světa však poslední kolo soutěže Dubai Desert Classic, dotované částkou 2,5 miliónu eur (zhruba 65 miliónů korun), pokazil a nasbíral 71 úderů. Naopak Woods po nepovedeném pátečním a především sobotním vystoupení, kdy zahrál dokonce 73 ran, exceloval. Výkonem 65 ran se vrátil na první místo, které mu patřilo už po prvním kole.

Dvaatřicetiletý Američan získal vítěznou prémii 283 tisíc eur (7,3 miliónu korun), což však byl jen zlomek částky, kterou inkasoval jako startovné. To údajně činilo tři milióny dolarů (přes 52 miliónů korun).

"Dva turnaje a dvě vítězství, to není špatné, ne?" komentoval svou letošní bilanci Woods, jenž v Dubaji vyhrál už předloni. Golfový fenomén zvítězil v sedmi z posledních osmi turnajů, v nichž nastoupil. Před týdnem deklasoval konkurenci v San Diegu, kde triumfoval s náskokem osmi ran.